START: Bom Dia Brasil 2016 “Samba na Wzgórzu”

Festiwal Bom Dia Brasil 2015 “Amazonia” przeszedł do historii, a my zaczynamy już prace nad przyszłoroczną edycją. W 2016 roku Rio de Janeiro będzie gospodarzem letnich Igrzysk Olimpijskich. Dlatego też motywów związanych z Olimpiadą nie może zabraknąć na naszym Festiwalu. Możecie być jednak pewni, że podejdziemy do tematu niestandardowo i po raz kolejny Was czymś zaskoczymy.

Oczy całego świata będą zwrócone na Rio de Janeiro – Cudowne Miasto, Cidade Maravilhosa, które w wielu rankingach na najpiękniejsze miasto świata zajmuje czołowe miejsca, i nie bez przyczyny. Mało które miejsce jest położone tak malowniczo, wśród bujnych zielonych wzgórz, schodzących ku wybrzeżu oceanu, wraz z jego złocistymi plażami. Będąc w Rio, rzeczywiście można uwierzyć, że Bóg jest Brazylijczykiem, który cały świat stworzył w 6 dni, a siódmy zostawił na stworzenie Rio.

Jednak Rio to także miasto pełne kontrastów i problemów. Będziemy chcieli bliżej je przedstawić podczas festiwalowych wydarzeń. Wzgórza Rio są gęsto obsiane przez favele, dzielnice nędzy, ale jednocześnie miejsca, gdzie toczy się bogate życie muzyczne i kulturalne. Zaprosimy Was do wspólnej “samby na wzgórzu” – Samba no Morro. Sambę zatańczymy jak zwykle na imprezach klubowych i ulicznych. Jak co roku, będą z nami znakomici goście, a także rzesze ludzi zainteresowanych magiczną Brazylią.

Praca przy tworzeniu Festiwalu daje nam wiele satysfakcji i radości. Naszą wesołą ekipę tworzą Polacy i Latynosi, studenci i korpoludki, artyści i umysły ścisłe. Pozytywna energia udziela się nam wszystkim. Może się udzielić także Tobie, jeśli zechcesz do nas dołączyć. Serdecznie zapraszamy do kontaktu i współpracy wszystkich zainteresowanych wolontariuszy 🙂 Można się z nami skontaktować korzystając z zakładki „Kontakt” na tej stronie.

Zdjęcie: Ta oto ekipa przygotowała dla Was Festiwal 2015 🙂