dla wolontariuszy

Chcę dołączyć do Fundacji. Z kim mogę się kontaktować?

Serdecznie zapraszamy Cię do grona naszych wolontariuszy! Cieszymy się z Twojego zainteresowania i dziękujemy za kontakt. Zachęcamy do napisania na adres mailowy info@bdbrasil.pl. Wkrótce się do Ciebie odezwiemy!

Ile czasu tygodniowo/miesięcznie muszę poświęcić na pracę w Fundacji?

Nie ma określonej ilości godzin, którą musisz poświęcić. Tak naprawdę zależy to od Twojego zaangażowania i wolnego czasu. Nie ukrywamy, że największe natężenie pracy jest tuż przed czerwcowym Festiwalem Bom Dia Brasil. Już kilka tygodni wcześniej mobilizujemy wszystkie nasze siły i jeśli tylko nie masz w tym czasie sesji albo innych pilnych obowiązków, chętnie zaangażujemy Cię w nasze działania.

Jaka jest struktura Fundacji? Jakie są zakresy działania?

Jeśli kiedykolwiek miałeś/-aś okazję uczestniczyć w Festiwalu Bom Dia Brasil, to wiesz już, na czym koncentrujemy nasze działania. Struktura Fundacji wspiera organizację Festiwalu, mamy zatem zespoły odpowiedzialne za organizację parady, miasteczka, panelu dyskusyjnego i innych wydarzeń w ramach Festiwalu. Poza samym Festiwalem, zakres naszej działalności to promocja wielokulturowości, ze szczególnym uwzględnieniem kultury brazylijskiej.

Jakich ludzi szukacie? Jakie umiejętności się przydadzą?

Zapraszamy do współpracy ludzi o różnych profilach i kompetencjach. Jeśli jesteś osobą otwartą, komunikatywną i przebojową – na pewno świetnie się odnajdziesz w kontaktach z naszymi partnerami. Jeśli zaś wolisz pracę w mniejszym gronie lub wręcz indywidualnie, dla Ciebie także znajdziemy coś ciekawego! Bez względu na to, czy jesteś osobą energiczną i mającą sto pomysłów na minutę, czy też analitykiem lubiącym święty spokój, zapraszamy Cię do kontaktu. Na pewno wspólnie znajdziemy formę współpracy, która będzie Ci odpowiadała.

Czy muszę interesować się Brazylią, żeby z Wami pracować?

Naszych wolontariuszy łączy zainteresowanie różnymi kulturami, otwartość na świat. Nie wszyscy jednak są zaprzysięgłymi fanami Brazylii. I Ty nie musisz nim być, aby do nas dołączyć. Gwarantujemy Ci jednak, że po krótkim czasie spędzonym z nami, Twoje serce zabije mocniej, gdy usłyszysz dźwięki samby!