Wydarzenia

17 edycja festiwalu Bom Dia Brasil 2020

100 lecie relacji dyplomatycznej Polski i Brazylii

17-21 września 2020

Festiwal „Dzień Dobry Brazylio” od 2003 roku przybliża Warszawiakom kulturę brazylijską. Festiwal stał się platformą, która łączy ludzi, firmy, organizacje pozarządowe i  instytucje miejskie. W naszej historii pokazaliśmy ponad 30 filmów, zrealizowaliśmy ponad 20 koncertów i warsztatów tanecznych, wyprodukowaliśmy 6 parad karnawałowych oraz 4 przedstawienia teatralne. Przygotowaliśmy ponad 15 paneli edukacyjnych z prezentacjami specjalistów oraz wykładami profesorów z najlepszych ośrodków edukacyjnych z Polski i Brazylii. Warszawiacy mieli okazje uczestniczyć w wielu darmowych aktywnościach ponieważ stolica jest najprężniejszym ośrodkiem aktywności latynoamerykańskich.

W roku 2020 przygotowaliśmy program celebrujący 100-lecie relacji dyplomatycznej Polski i Brazylii. To historyczna data ponieważ Brazylia jako jeden z pierwszych krajów na świecie, jeszcze przed traktatem wersalskim, uznał suwerenność naszego kraju. Druga co do wielkości emigracja Polska mieszkająca w Brazylii ma silne koneksje z ojczyzną i żywo wspiera tożsamość emigrantów. Dowodem więzi Polski z Brazylijczykami polskiego pochodzenia jest nadanie pierwszej Karty Polaka dla osoby pochodzenia latynoamerykańskiego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Chcemy przybliżyć mieszkańcom Warszawy muzyczne bogactwo bossanovy i samby. W tym celu zaprosiliśmy Brazylijski zespół Samba Soul z legendarnymi muzykami z Rio de Janeiro z programem największych hitów bossanovy i samby w piosenkach polskich i brazylijskich. Koncert odbędzie się na placu klubu Akwarium na Krakowskim Przedmieściu i będzie dostępny dla każdego. W kinie Luna planujemy projekcję filmu o legendzie muzyki brazylijskiej Elis Regina. W Ośrodku Kultury Ochoty odbędzie się dyskusyjny klub filmowy po projekcji brazylijskiego kandydata do Oskara, filmu „Niewidoczne życie sióstr Gismao”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W trakcie festiwalu planujemy samba festiwal  z zajęciami dla tanecznymi dla każdego w Ośrodku Sportu i Rekreacji.  W tym roku, w ramach Ogólnopolskiego Dnia Sportu, dzięki uprzejmości Burmistrza Dzielnicy Mokotów – Rafała Miastowskiego zapraszamy na 2. edycję Festiwalu. Zaprosiliśmy do Warszawy wyjątkową tancerkę z Paraiso School of Samba – Liani Devito oraz wszechstronnie utalentowanego choreografa Irineu Nogueirę. Podczas Festiwalu odbędą się warsztaty taneczne z afro samby z bębnami na żywo, samby no pé (na stopę) oraz samby karnawałowej. Po całym wydarzeniu, w ramach tanecznej integracji odbędzie Samba de Roda, czyli samba w kole.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W niedzielę odbędzie się „festa na rua” Podczas niedzielnego pikniku rodzinnego chcemy przedstawić róznorodne muzyczne atrakcje prosto z Brazylii. Podczas festiwalu odbędzie się spotkanie z podróżnikami po Brazylii. Podczas niedzielnego popołudnia zorganizujemy Miasteczko Brazylijskie dla najmłodszych z aktywnościami tj. jak lekcje capoeiry, malowanie wzorów z Amazonii, robienie ozdób karnawałowych czy warsztaty tańca.

Festiwal zakończymy Panelem Edukacyjnym w Domu Kultury Śródmieście

 

 

 

 16 edycja festiwalu „Bom Dia Brasil” powraca pełen energii !

16 – 20/05/2020 Warszawa 

W tym roku po raz kolejny polskie tancerki samby paradowały podczas karnawału na Sambodromie w Rio de Janeiro. Nasz kraj reprezentowany był godnie przez passistas, componentes de alegorias (tancerki na platformach) i muzy (solistki) zarówno w Grupo de Acesso, jak i w Grupo Especial (najwyższej).
Ważnym wydarzeniem jest też historyczna data 150-lecia osadnictwa polskiego w Brazylii. Więcej faktów historycznych dowiemy się podczas oficjalnego otwarcia festiwalu i panelu dyskusyjnego.
W trakcie festiwalu odbędzie się pierwsza edycja festiwalu sambowego, dedykowana pasjonatom tańców brazylijskich, rytmów latino i sztuki gry na brazylijskich instrumentach perkusyjnych. Gwiazdą kongresu będzie najbardziej rozchwytywany duet sambowy – Alex Coutinho i Jorge Amarelloh. Panowie przygotowali program dedykowany miłośnikom samby na każdym poziomie. Warsztaty przybliżą najnowsze trendy sambowe oraz techniki parad karnawałowych, które po raz pierwszy zostaną zaprezentowane w Europie.
W trakcie festiwalu odbędzie się festa na plaży w klubie Monta Beach Club z muzyką na żywo oraz mixem dj-skim baile funk & samba & latino pop. W trakcie niedzielnego wieczora odbędzie się zabawa rodzinna w stylu churrasco & samba & caipirinha. Festiwal odbędzie się w Domu Kultury Śródmieście, Ośrodku Sportu i Rekreacji Mokotów oraz Klubie Monta Beach Club nad Wisłą.

******************************************************************************************************

15. edycja Festiwalu Bom Dia Brasil odbędzie się w dniach 04-10 czerwca 2017

 

Poprzednie edycje Festiwalu Bom Dia Brasil