Bom Dia Brasil 2020 – relacja z festiwalu

 

Ta edycja była sprawdzianem umiejętności suflerskich pomiędzy falami pandemii. Miłość do kultury brazylijskiej pomogła nam to przetrwać. Nie było logiki finansowej w tym działaniu. Ilość próśb i odmów zniechęciłaby każdego. Hurtowo przegrywaliśmy konkursy o dofinansowanie wydarzenia; a to, że pandemia, a to że wybory, a to że nie pasuje. Słusznie zauważyły koleżanki z fundacji, ze po tylu latach to już powinniśmy mieć instytut Macunaima i budżet  na festiwal z 10-letnim wyprzedzeniem.

 

Czuliśmy, że naszym obowiązkiem jest, jak to Szymon mówi, zrobić tę robotę.  Poczarowaliśmy… i 17 edycja tego Festiwalu rozpoczęła 17 września od magicznego filmu o wokalistce, Elis Regina! I dodatkowo był to dzień moich urodzin.

Każdy statek ma swojego kapitana ale to nie oznacza że do niego należy ta jednostka. Lider musi być! Bierze odpowiedzialność za realizację i dba o proces. A ja po prostu chce śpiewać dla Was, w rytmie festiwalu brazylijskiego. Chcemy aby to był Wasz festiwal. Bez złośliwości czy braku życzliwości. Nikt na świecie nie robi warsztatów z tej klasy profesorami za free. To z serca dla Was. Bo wracamy do tego jak to było kiedyś

Z garstka prawdziwych Spartan z Corovado obroniliśmy festiwal Bom Dia Brasil w ramach celebrowania – 100 lecia relacji dyplomatycznych Polski i Brazylii. Bardzo im dziękuję za Waszą wspaniałą energię!

Dzięki Magdalena Grabowska ze swoje wspaniałe podejściem do rozwiązywania problemów i wsparcie. To Krzysztof Rosiński i Michał Kozłowski byli kluczem to otwarcia zamkniętych drzwi. To Seba Makowski i Sebastian Kurs pomogli mi to wszystko wyprodukować i skomunikować. To Natalia Dzwonnik i Ania Barbara F zrobiły co trzeba i błyszczały z daleka. To Rafał Pawliński z cała wspaniała ekipą Bloco Central zrobili mega positive show! Jakości i dobrej energii dodali Katarzyna Braiter i Andrzej Braiter. A Daria Nna migotał jak gwiazda na niebie. Jej zaangażowanie było niesamowite. Mistrzostwem Świata było zaangażowanie Janaina Do Nascimento Mendes i Maksym Lavrynets Obrigado! Całość nie udałby się bez cierpliwości i życzliwości Darek Sikorski i Joanna Strzelecka oraz Ewa Maślanka. Bardzo dziękuje. Capoeira jak zawsze w punkt UNICAR Capoeira Warszawa Dzięki! Fernando Junior i Szymon Kolesiński .Dziękuje za super show Katarzyna Wronka Falah, Adrianna Gaulard, Monika Zelazna i Klaudia Łucyk oraz Marta Guerreira. Dziękuje za wybitne warsztaty z Irineu Nogueire, Martą Mróz-Gonçalves oraz Liani Devito. Jak zawsze jakość występu Sereia de Varsóvia była imponująca. Dziekuję też Luciano Sant’Ana i Andre Mafra i Bernardo Galastri i Alex Baxter i Irek Martyniuk za BALADA NA PRACA jak w Brazylii. Dziękuje też Radosław Rosiński z pomoc przy stronie! I AS BELEZAS DO BRASIL wraz z MJ Marta i Angelica Infantry i Aleksandra Lemba za wyjątkowość i turbo show! I Krzysztof Klasa za smak maracui i ze zawsze jest!!! I Ann Gi ze to wytrzymuje  Obrigado pela ajuda Embaixada do Brasil em Varsóvia / Ambasada Brazylii w Warszawie i Asia Filipkowska-Pignatelli. Obigado de todos

Dziękujemy Wam z całego serca!!!