Czy to koniec największego karnawału na świecie? – brazylia.online

Seja bem vindo Amigos!
 
Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach projektu „Brazylia.online”. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Macunaima oraz zaproszeni goście z Brazylii.
 
Chcemy abyście poznali wyjątkowych ludzi z różnych części Brazylii oraz pasjonatów tej kultury. Chcemy rozmawiać o ich życiu, pasjach i rzeczach ważnych w luźnej atmosferze. Poznaj z nami Brazylię „nieznaną” 🙂
Drugie spotkanie odbędzie się z Evą Vieirą i Anderson Dionisio z Rio de Janeiro.
 
Ewa studiowała Wychowanie Fizyczne na warszawskim AWF, a następnie kontynuowała naukę na kierunku Physical Education and Sport University of Greenwich w Londynie. Obecnie profesjonalnie tańczy sambę brazylijską. Paradowała z jedną z czołowych szkól samby w karnawale w Rio de Janeiro w 2014 i 2019 (Muza Uniao da Ilha 2019), a także podczas największych imprez sambowych w Europie, m.in. w Coburgu, Londynie, Liverpoolu i Helsinkach.
 
Dionisio Andreson to tancerz Teatru Miejskiego w Rio de Janeiro. Od lat związany z jedną z najstarszych i najbardziej uznanych szkół samby – Mangueira. Regularnie prowadzi zajęcia taneczne na całym świecie.
Chcemy porozmawiać o karnawale w dobie pandemii korona wirusa. Jak obecnie wyglądają przygotowania do karnawału? Czym jest brak parad karnawałowych dla mieszkańców Rio de Janeiro? Jak jest historia powstania szkół samby? Czy realny jest karnawał w tym roku? A może to koniec największego karnawału na świecie?
 
Serdecznie zapraszamy na nasze kolejne wydarzenie w ramach projektu www.brazylia.online
 
Dane na zoom:
Topic: Brazylia.online
Time: Jan 5, 2021 07:00 PM Warsaw
Meeting ID: 953 9343 1901
Passcode: 868534