Zaczynamy prace nad 15 edycją festiwalu

Aż trudno uwierzyć, że festiwal Bom Dia Brasil jest na stałe wpisany w kalendarz kulturalny Warszawy już od 15 lat. Kiedy ten czas zleciał? W 2017 roku odbędzie się jubileuszowa, 15 edycja festiwalu i już teraz wiadomo na pewno, że będzie wyjątkowa.

Cofnijmy się na chwilę w czasie, aby prześledzić wydarzenia, które doprowadziły nas do tego momentu. Początki Bom Dia Brasil były nieco skromniejsze, bo zamiast całego tygodnia pełnego wydarzeń, organizowaliśmy brazylijskie weekendy. Jednak wkrótce bogaty program festiwalu nie dał się już zamknąć w dwóch nawet intensywnych dniach. Tak narodziła się tradycja tygodniowego festiwalu Bom Dia Brasil, która trwa do dziś.

Podczas ostatnich kilku lat towarzyszyli nam goście z Brazylii i innych krajów, zakochani w kulturze Ameryki Południowej i chcący ją rozpowszechniać nad Wisłą. Gościliśmy znakomitych wykonawców, takich jak Flavia Bittencourt, Daniela Ondaro z zespołem The Shy Birds oraz niezmiennie fenomenalny zespół Samba Soul. Byli z nami pisarze, dziennikarze i celebryci, dyplomaci i ludzie kultury.

Festiwal Bom Dia Brasil to także okazja, aby zobaczyć najgłośniejsze brazylijskie produkcje filmowe oraz mniej znane choć równie wybitne dzieła. Kto nie zna “Orfeu Negro” czy “Cidade de Deus”? Po wydarzeniach festiwalowych chyba nie ma już takiej osoby. Wśród filmów, które nie były prezentowane szerokiej publiczności w polskich kinach, ale są warte uwagi, należy wymienić słodko-gorzki obraz “Ó pai, ó”, przedstawiający jeden dzień karnawału w Salvadorze, w Bahia.

15 edycja festiwalu Bom Dia Brasil już w przyszłym roku. To będzie tydzień pełen samby, słońca, brazylijskiej magii, radosnej zabawy. Nie może Was na nim zabraknąć. Już teraz wszystkich serdecznie zapraszamy na festiwalowe (festiva-love) atrakcje, a szczegóły już wkrótce. Obserwujcie nas w kanałach społecznościowych!