17 wspaniałych miejsc w Brazylii

… jakie zdaniem portalu BuzzFeed koniecznie trzeba odwiedzić w życiu. Zapnijcie pasy, zaczynamy niezwykłą podróż!

1. Chapada Diamantina, Bahia

Trzeba zobaczyć, bo: ten region stał się znany w XIX wieku wraz z przybyciem tu poszukiwaczy złota i diamentów. Stąd nazwa: Diamentowy Płaskowyż. Jaskinie są znakomitym miejscem, aby złapać oddech po forsownej wspinaczce.

2. Fernando de Noronha, Pernambuco

Trzeba zobaczyć, bo: ten zjawiskowy archipelag na Atlantyku to mekka wielbicieli nurkowania, snorklingu i podglądania rzadkich gatunków zwierząt. W 2001 archipelag został wpisany na listę dziedzictwa UNESCO.

3. Corcovado, Rio de Janeiro

Trzeba zobaczyć, bo: pomnik Chrystusa z Corcovado to jeden z symboli Rio de Janeiro. Można stąd podziwiać panoramę miasta. Przygotujcie się na starcie z tłumem turystów, robiących sobie selfie z pomnikiem w tle.

4. Jericoacoara, Ceará

Trzeba zobaczyć, bo: jeśli męczy Was uliczny hałas, tu naprawdę można odpocząć. Ta mała rybacka wioska jest położona na odludziu, ale nie będziecie się tu nudzić. Poza relaksem na plaży, można wybrać się na przykład na przejażdżkę po okolicznych wydmach.

5. Praça dos Três Poderes, Brasília

Trzeba zobaczyć, bo: plac został zaprojektowany przez legendy brazylijskiej architektury: Oscara Niemeyera i Lúcio Costę. Jego nazwa oznacza “Plac Trzech Władz”.

6. Ouro Preto, Minas Gerais

Trzeba zobaczyć, bo: to niezwykłe miejsce pełne dzieł architektury barokowej, a większość z nich stworzył kaleki artysta, Aleijadinho.

7. Chapada dos Veadeiros, Goiás

Trzeba zobaczyć, bo: wiek tego parku szacuje się na prawie 2 miliardy lat! Skały i wodospady tworzą magiczny krajobraz.

8. Rzeka Amazonka

Trzeba zobaczyć, bo: nie sposób wymienić wszystkich powodów, dla których trzeba zobaczyć Amazonkę, najdłuższą rzekę świata. Płynie przez kilka krajów, a otacza ją bujny las deszczowy, pełen zwierząt i roślin, niespotykanych nigdzie indziej. Mamy kontynuować czy już pakujecie walizki? 🙂

9. Lençóis Maranhenses, Maranhão

Trzeba zobaczyć, bo: widzieliście zdjęcia z lotu ptaka? To wszystko jasne! Najlepsza pora, aby odwiedzić park to czas pomiędzy lipcem a wrześniem, gdy woda deszczowa gromadzi się w zagłębieniach wydm, tworząc malownicze jeziora.

10. Restauracja Terraço Itália, São Paulo

Trzeba zobaczyć, bo: z tego miejsca rozciąga się rozległa panorama na największe miasto na półkuli południowej. Najlepiej usiąść z drinkiem w dłoni i podziwiać ten niezwykły widok.

11. Chapada dos Guimarães, Mato Grosso

Trzeba zobaczyć, bo: wodospady, dziewicza przyroda, wspaniałe widoki, czy potrzeba czegoś więcej do szczęścia?

12. Bonito, Mato Grosso do Sul

Trzeba zobaczyć, bo: są tu najczystsze rzeki na świecie, a wiele z nich ma niesamowity błękitny kolor, dzięki lokalnym minerałom. Wspaniałe miejsce, aby spędzić czas na łonie natury.

13. Góra Roraima

Trzeba zobaczyć, bo: to idealne miejsce do pieszych wędrówek. Dodatkowo, mamy świadomość, że spacerujemy po jednych z najstarszych formacji geologicznych na Ziemi.

14. Porto de Galinhas, Pernambuco

Trzeba zobaczyć, bo: dawna wioska rybacka jest obecnie popularnym miejscem turystycznym, dzięki naturalnym basenom i krystalicznie czystej wodzie.

15. Wodospady Iguaçu, Paraná

Trzeba zobaczyć, bo: tu naprawdę można poczuć magię i siłę przyrody! Najlepiej obejrzeć wodospady z dwóch stron: brazylijskiej i argentyńskiej lub skusić się na lot helikopterem.

16. Inhotim, Minas Gerais

Trzeba zobaczyć, bo: to muzeum sztuki nowoczesnej na otwartym powietrzu, a nie ma takich zbyt wiele.

17. Plaża Pipa, Rio Grande do Norte

Trzeba zobaczyć, bo: wyróżnia się nawet na tle innych zjawiskowych plaż, jakich pełno w Brazylii. Malownicza plaża, obmywana przez łagodne fale oceanu to wymarzony scenariusz na wakacje.

Źródło: BuzzFeed